Ви є тут

Створення національного еталону Універсальної десяткової класифікації


Номер роботи - P 16 ДОПУЩЕНА ДО УЧАСТІ

Представлено Державною науковою установою "Книжкова палата України імені Івана Федорова".

Автори:
1. СЕНЧЕНКО Микола Іванович — доктор технічних наук, директор ДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова";
2. СЕРБІН Олег Олегович — доктор наук з соціальних комунікацій, директор Наукової бібліотеки імені М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка;
3. МУРАХОВСЬКИЙ Анатолій Леонідович — кандидат наук з соціальних комунікацій, перший заступник директораДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова";
4. ГУЦОЛ Галина Олександрівна — заступник директора ДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова";
5. МУРАВЙОВА Валентина Михайлівна — завідувач відділу ДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова";
6. АХВЕРДОВА Марина Йосипівна — старший науковий співробітник ДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова";
7. НАБХАН Юлія Олександрівна — старший науковий співробітник ДНУ "Книжкова палата України імені Івана Федорова".

Робота  підсумовує двадцятип'ятирічний період створення, підтримання і впровадження в Україні національної версії міжнародної багатомовної класифікаційної системи "Універсальна десяткова класифікація" (УДК). Сьогодні це єдина в країні законодавчо визнана система класифікації для організації фондів бібліотек, визначення класифікаційного індекса на наукові праці та продукцію вітчизняних видавців на світовому рівні.

Книжкова палата України володіє ексклюзивною ліцензією власника УДК — Консорціуму УДК (м. Гааґа, Нідерланди) на переклад і видання таблиць УДК українською мовою, що закріплює її виключне авторське право.

Результати: 24 книги видань УДК (повних таблиць, скорочених та змін і доповнень); 7 електронних видань УДК; 11 інструктивно-методичних видань;  словник термінів з УДК; електронний ресурс. Універсальна десяткова класифікація. Структура, правила ведення та індексування. Розроблено  низка навчальних програм для середніх і вищих навчальних закладів, запроваджено послуги з УДК.

Робота не має аналогів в світі. Книжкова палата України привнесла як у національний, так і у світовий англомовний еталон УДК багато власних новацій і наукових напрацювань. Представника Книжкової палати України уведено до складу Консультативної ради Консорціуму УДК.

Національний еталон УДК впроваджено на всій території України. Сферою використання є бібліотечна, видавнича галузі, сфери освіти та науки, у т. ч. 32 323 бібліотеки, 282 ВНЗ, 732 наукові установи та 7453 суб'єкти видавничої справи.

Громадське обговорення роботи відбудеться 09 листопада 2020 року о 15 годині на засіданні Вченої ради Львівської національної наукової бібліотеки України імені В.Стефаника НАН України. 

Засідання відбудеться у читальному залі №1 головного корпусу бібліотеки за адресою: м. Львів, вул. Стефаника, 2.

У зв’язку із пандемією кількість місць для учасників буде обмежена відповідно до вимог соціального дистанціювання. Засідання відбудеться в змішаній очно-дистанційній формі.

Заявку для попередньої реєстрації надсилати на електронну пошту: library@lsl.lviv.ua, з поміткою "Участь в обговоренні". Запрошення на відеоконференцію та інструкцію про підключення до неї буде надіслано на Вашу електронну пошту.

Громадське обговорення роботи відбулося. Матеріали обговорення знаходяться в Секретаріаті Комітету. 

Кількість публікацій: 266, в т.ч. 7 монографій, 13 друкованих видань УДК (у 24 книгах), 11 інструктивно-методичних видань, словник, 8 електронних видань, 140 статей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/ h-індекс роботи, згідно бази даних Google Scholar складає відповідно: 342/5. За даною тематикою захищено докторську та 2 кандидатських дисертацій.