Ви є тут

Система захисту населення та територій при масштабних надзвичайних ситуаціях, викликаних збройною агресією


Номер роботи - P 22 ПОДАНА

Представлено Національним університетом цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Автори:
1. ТОЛОК Ігор Вікторович – кандидат педагогічних наук, ректор НУЦЗ України, генерал-майор;
2. ОТРОШ Юрій Анатолійович – доктор технічних наук, начальник кафедри НУЦЗ України, полковник служби цивільного захисту;
3. КУСТОВ Максим Володимирович – доктор технічних наук, начальник науково-дослідної лабораторії НУЦЗ України, полковник служби цивільного захисту;
4. РИБКА Євгеній Олексійович – доктор технічних наук, професор НУЦЗ України, полковник служби цивільного захисту;
5. ПОЗДЄЄВ Сергій Валерійович – доктор технічних наук, професор НУЦЗ України;
6. ПОСПЄЛОВ Борис Борисович – доктор технічних наук, науковий співробітник НУЦЗ України;
7. КУЦЕВОЛ Наталія Володимирівна – докторка хімічних наук, старша наукова співробітниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Автори створили та впровадили  науково-методичний апарат раннього виявлення та прогнозування загроз на основі контролю небезпечних параметрів повітряного середовища приміщень, який реалізований шляхом розробки інтелектуальної системи запобігання надзвичайним ситуаціям.

 З використанням нетрадиційного інструментарію оперативного контролю стану атмосферного повітря, розроблено та програмно реалізовано методику прогнозування динаміки зони ураження атмосфери небезпечними речовинами з урахуванням процесів їх осадження дисперсними потоками води. На основі запропонованого способу та математичної моделі осадження небезпечних речовин штучно ініційованими опадами розроблено організаційно-технічний метод ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій спричинених наявністю в атмосферному повітрі газоподібних та дисперсних небезпечних хімічних і радіоактивних речовин.

Запропоновано видалення радіонуклідів із водних розчинів здійснювати відповідно до розробленого методу із використанням комбінації водорозчинних зіркоподібних полімерів і ультрафільтраційних мембран. Обґрунтовано розрахунково-теоретичний підхід до оцінювання функціональної придатності укриттів і споруд подвійного призначення в умовах авіаційних, ракетних та артилерійських обстрілів, який заснований на комбінації обчислювальних алгоритмів методів визначення стійкості та захисної здатності таких об’єктів і протидронових захисних екранів.

Результати наукових досліджень впроваджені в практичну діяльність підрозділів ДСНС та проектних організацій, а також в навчальний процес закладів вищої освіти цивільного захисту.

Отримані результати мають пріоритетний характер для національної безпеки та сталого розвитку України і в ряді випадків не мають аналогів у світовій і вітчизняній практиці.

Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років

І.ТОЛОК: Web of Science – 0/0, Scopus – 15/3, Google Scholar – 98/6

Ю.ОТРОШ: Web of Science – 2/1, Scopus – 392/13, Google Scholar – 1183/17

М.КУСТОВ: Web of Science – 0/0, Scopus –87/4, Google Scholar – 285/8

С.ПОЗДНЄЄВ: Web of Science –0/0, Scopus – 159/6, Google Scholar – 664/12

Є.РИБКА: Web of Science – 4/1 Scopus – 901/25 Google Scholar – 2391/30

Є.ПОСПЄЛОВ: Web of Science – 5/2, Scopus – 697/20, Google Scholar – 1805/24

Н.КУЦЕВОЛ: Web of Science – 112/15, Scopus – 60/17, Google Scholar – 871/20

 

 

Кількість публікацій: одноосібна та 4 колективних монографій (1 - видана за кордоном), 75 статей в журналах, включених до категорії «А» (35 – у зарубіжних виданнях), та 39 статей у журналах, включених до категорії «Б». Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з наукометричними базами даних складає відповідно: Web of Science 0/0, Scopus 1483/26, Google Scholar 3564/35. Отримано 3 патенти на винахід України, 11 патентів на корисну модель України.

Коментарі