Номер роботи - M 19 ПОДАНА
Представлено Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького.
Автори:
ТУТОВА Ганна Федорівна – аспірантка ІІІ року навчання, викладач-стажист кафедри ботаніки і садово-паркового господарства Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
Військова агресія рф проти України призвела до багаторічного масштабного знищення довкілля. Ґрунтовий покрив зазнав чи не найбільшого негативного впливу внаслідок військових дій на значній площі країни. Депонування вуглецю є найважливішим екосистемним сервісом, який забезпечує ґрунтова біота для стримування глобальних змін клімату. Негативний мілітарний вплив військової агресії рф призвів до порушення перебігу екосистемних сервісів на значній площі
Авторкою обґрунтовано можливість застосування екоморфічного аналізу ґрунтової макрофауни для оцінки екосистемних сервісів територій, які зазнали наслідків військових дій та з урахуванням тенденцій глобальних змін клімату.
Побудувано моделі просторового розподілу ґрунтів ідентифікованих за WRB у межах водозбірних басейнів модельних ландшафтів та ландшафтів значно порушених внаслідок військових дій на основі цифрових моделей рельєфу, даних дистанційного зондування Землі та результатів власних польових досліджень. Встановлено властивості населення ґрунтової макрофауни типових ґрунтів у водозбірних басейнах у градієнті трансформації ґрунтового покриву від еталонних природних умов до повністю антропогенно знищеного. Оцінено мілітарний вплив на екосистемні сервіси ґрунтової біоти у межах водозбірних басейнів через нормування рівня мілітарного порушення земель до модельних антропогенних трансформацій з урахуванням площі та ступеня за допомогою індексів порушення одержаних за допомогою даних дистанційного зондування Землі з різною роздільною здатністю (MODIS, Landsat, Sentinel) для охоплення водозбірних басейнів різного масштабу.
Перспективними користувачами методик та практик, розроблених у процесі виконання дослідження, можуть стати органи місцевої влади, обласні адміністрації (військово-цивільні адміністрації), природоохоронні громадські організації, компанії та організації, які виконую проєкти з ОВД або СЕО.
Загальна кількість посилань на публікації автора/h-індекс за останні 5 років
ТУТОВА Ганна: Scopus – 27/3, Google Scholar – 10/2
Кількість публікацій: 7 статей в журналах, включених до категорії «А» (у т.ч. 7 – у зарубіжних виданнях), 2 тези доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з базами даних складає відповідно: Scopus 27/3, Google Scholar 10/2.
Коментарі
Додати коментар
Залиште коментар