Ви є тут

Розробка і впровадження конденсаторів парових турбін атомних електростанцій


Номер роботи - P 30 НАГОРОДЖЕНА

Представлено державним підприємством "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом".

Автори: Шавлаков О.В., Феофентов М.О., Панченко О.В., д.т.н. Касаткiн О.Г., Усс О.М., Пацюк С.Т., Вавiлов О.В., д.т.н. Харлампiдi Д.Х.

 Метою роботи є розробка, створення та впровадження високоефективних і надійних конструкцій конденсаторів нового покоління «блочно-модульного» виконання, які перевершують зарубіжні аналоги за техніко-економічними показниками і використовуються  при модернізації обладнання на діючих та при будівництві нових АЕС.

Авторами створено наукові основи підвищення ефективності конденсаторів шляхом розробки нового компонування трубного пучка модульного типу, що визначає оптимальні та ефективні термодинамічні характеристики, при цьому реалізуються сучасні прогресивні технічні рішення. Сформовані основні принципи проектування конденсаторів, які базуються на виборі корозійно-стійких матеріалів для трубних систем та  оптимізації поверхні теплообміну. Запропоновано нові  конструкції конденсаторів, які розроблені та освоєні у виробництві і в експлуатації парових турбін потужністю 1000 МВт для АЕС. Розроблено науково-розрахункові методи проектування та досліджень, які були застосовані при виготовленні конденсаторів, що відповідають сучасним вимогам, включаючи, створення конструкції окремих модулів в «блочно-модульному» виконанні повної заводської готовності з набраними охолоджуючими трубами на підприємстві-виробнику та установку конденсаторів на існуючі опори фундаменту.

Розробка конструкції конденсаторів не має аналогів у світовій практиці атомного турбобудування, є унікальною і раніше не застосовувалась в конструкціях працюючих конденсаторів на АЕС. Результатом роботи є введення в експлуатацію  16 блоків,  з них три - на АЕС України. Впровадження конденсаторів дозволяє підвищити ефективність діючих енергоблоків за рахунок додаткового вироблення електроенергії. Економічний ефект від впровадження становить 2,6 млрд. грн.

 Кількість публікацій: 2 монографії, 84 статті (4 - у зарубіжних виданнях). Загальна кількість посилань на публікації авторів / h-індекс роботи згідно з базами даних складає відповідно: Scopus– 6/1; Google Scholar – 78/6.