Ви є тут

Цикл наукових праць “Удосконалення методів синтезу функціональних наночастинок срібла та вивчення їх фізико-хімічних характеристик і механізмів біологічної дії”


Номер роботи - M 31 ПОДАНА

Представлено Інститутом біології тварин Національної академії аграрних наук України.

Автор: Cирватка В. Я.

Цикл наукових праць складається з 8-ми наукових статей та 6-ти тез доповідей, опублікованих протягом останніх 3-ох років.

Створено основи для впровадження вдосконаленого методу синтезу функціональних композитних наночастинок срібла із гіалуроновою кислотою, бичачим сироватковим альбуміном та полівінілпіролідоном у вищих концентраціях 60-90 мкг/мл в порівнянні із стандартним методом, при якому вихід наночастинок становить 30 мкг/мл. Отримано низку фундаментальних результатів щодо впливу функціональних композитних наночастинок срібла на репродуктивну функцію тварин, зокрема, на дозрівання яйцеклітин, зберігання сперміїв, розвиток ембріонів кролів в умовах in vitro та на запліднення і ранній ембріональний розвиток у них за умов in vivo.

Цикл наукових праць містить пріоритетні результати щодо розробки ліпосомальних препаратів на основі композитних функціональних наночастинок срібла з метою їх використання для лікування репродуктивних порушень тварин. Запропоновано нові підходи для вирішення дискусії між медициною та ветеринарією щодо використання антибіотиків і появою антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів.

Автором здійснено постановку нових нетрадиційних задач, зокрема, вивчено можливість використання наночастинок срібла з гіалуроновою кислотою в якості маркерів молекул-мішеней, результати дають підстави для вдосконалення сучасних методів визначення концентрації білків. Результати циклу мають значення для ветеринарії, медицини, і можуть використовуватися для розробки діагностичних методів визначення концентрації цільових білків.

Кількість публікацій: 14 статей (5 - у зарубіжних виданнях), 6 тез доповідей. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 2 (згідно з базою даних Scopus).