Ви є тут

Матеріали і технології для створення елементів конструкцій ракетної і авіаційної техніки


Номер роботи - P 27 ПОДАНА

Представлено Українським державним університетом науки і технологій

Автори:
1. СУХИЙ Костянтин Михайлович – доктор технічних наук, член-кореспондент НАН України, в.о. ректора УДУНТ;
2. ЗАЙЧУК Олександр Вікторович – доктор технічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи УДУНТ;
3. ОВЧИННИКОВ Олександр Володимирович – доктор технічних наук, старший науковий співробітник УДУНТ;
4. КОЖУРА Олег Вікторович – кандидат хімічних наук, доцент, докторант УДУНТ;
5. САНІН Анатолій Федорович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри ракетно-космічних та інноваційних технологій Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара;
6. КУЛИК Олексій Володимирович – кандидат технічних наук, доцент, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова;
7. ГРИЩАК Дмитро Вікторович – кандидат технічних наук, заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрової інформації цифровізації Міністерства стратегічних галузей промисловості України;
8. БАЛУШОК Костянтин Броніславович – кандидат технічних наук, головний інженер АТ «Мотор Січ».

Авторами створено новітні зразки ракетної і авіаційної техніки. Створено інноваційні матеріали для елементів конструкцій ракетної і авіаційної технік, розроблено технології отримання металевих, керамічних, полімерних, композиційних матеріалів для ракетної і авіаційної техніки на основі вітчизняної та доступної сировини.  Розроблено технології виробництва компонентів палив для ракетної і авіаційної техніки на основі вітчизняної та доступної сировини.

Створена конструкторсько-технологічна система з розробки і експлуатації надлегких суборбітальних ракетних комплексів подвійного призначення та ракетно-реактивного озброєння (розроблені та впроваджені стандарти та технічні умови, технологічні карти та інструкції, програмні пакети для розрахунків), створені та апробовані суборбітальні ракетні комплекси різного призначення.

Вперше розроблені комплексні технології виробництва основних компонентів твердих ракетних палив на основі вітчизняної сировини та доступних матеріалів, що дозволило вирішити проблему імпортозалежності, створені технології отримання твердих ракетних палив.

Спроєктовані і виготовлені унікальні намотувальні верстати, технологічне оснащення, створена виробнича дільниця виготовлення і контролю якості виробів з полімерних композиційних матеріалів,  розроблені технології створення аеродинамічних, теплозахисних, температуростійких, радіопрозорих у надвисокочастотному діапазоні обтічників ракет різного класу;

Вперше в Україні розроблені промислові технології виробництва порошків сплавів металів заданого складу та морфології для 3D друку та новітні адитивні технології виготовлення на їх основі складнопрофільованих елементів авіаційної техніки та ракет-носіїв, розроблені та вдосконалені технології з’єднання вуглеграфітових матеріалів з металами, забезпечення геометричної точності зварних корпусів баків і аеродинамічних обтічників ракет-носіїв, технології і обладнання для виробництва елементів конструкцій з полімерних композиційних матеріалів, розробки і експлуатації суборбітальних ракетних комплексів тощо.

Результати роботи впроваджено на ДП «Конструкторське бюро «Південне ім. М.К. Янгеля», АТ «Мотор Січ», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», Державне космічне агентство України та ТОВ «Мультіфлекс».

 

Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за останні 5 років

1. СУХИЙ Костянтин: Web of Science 23/3, Scopus 99/5 , Google Scholar 102/6

2. ЗАЙЧУК Олександр: Web of Science 53/5 Scopus 132/8 , Google Scholar 113/7

3. ОВЧИННИКОВ Олександр: Web of Science 32/1, Scopus 42/2 , Google Scholar 2/1

4. КОЖУРА Олег: Web of Science 2/1, Scopus 3/1 , Google Scholar 4/1

5. САНІН Анатолій: Web of Science 3/1, Scopus 7/1 , Google Scholar 14/3

6. КУЛИК Олексій: Web of Science 1/1, Scopus 22/2 , Google Scholar 31/2

7. ГРИЩАК Дмитро: Web of Science 1/1, Scopus 3/1

8. БАЛУШОК Костянтин: Web of Science 1/1, Scopus 3/1

Кількість публікацій: 2 одноосібних монографії, 8 колективних монографій (6 – виданих за кордоном), 8 підручників, 99 статей у журналах, включених до категорії «А» (82 – у зарубіжних виданнях) та 94 статтті у журналах, включених до категорії «Б», 58 – нормативних документів. Загальна кількість посилань на публікації авторів/h-індекс за роботою згідно з базами даних становить відповідно: Web of Science 231/7, Scopus 589/13, Google Scholar 596/12. Отримано 10 патентів на винахід України, 19 патентів на корисну, 1 патент на промисловий зразок.

Коментарі