Ви є тут

Створення рідинного ракетного двигуна четвертого ступеня європейської ракети носія «Вега»


Номер роботи - P 18 ПОДАНА

Автори:


  Создание жидкостного ракетного двигателя четвертой ступени европейской ракеты‑носителя «Вега»Авторы:Коваленко А.Н., Коваленко В.Н., Конох В.И., Лашенков И.В., Переверзев В.Г., Супенко А.Н., Фролов В.В., Шнякин В.Н.,Шульга В.А., Яковенко Н.Н. Creation of liquid rocket engine for an upper stage of the European launch vehicle «Vega»Authors:Kovalenko A.N., Kovalenko V.N., Konokh V.I., Lashenkov I.V., Pereverzyev V.G.,Supenko A.N., Frolov V.V., Shnyakin V.N.,ShulgaV.A., YakovenkoN.N.


 

Автори:

Коваленко А.M., Коваленко В.M., Конох В.І., Лашенков І.В., Переверзєв В.Г., Супенко А.M.,

Фролов В.В., Шнякін В.M., Шульга В.А., Яковенко М.М.

 

Представлена Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля».

 

Розроблено, відпрацьовано і впроваджено в серійне виробництво рідинний ракетний двигун з витискною системою подачі компонентів палива в камеру згоряння, який може використовуватись для верхніх ступенів ракет-носіїв і розгінних блоків космічного призначення. Двигун має найвищі характеристики в своєму класі.

Авторами створено високоекономічну та надійну камеру двигуна з принципово новою організацією внутрішнього охолодження за допомогою периферійних форсунок змішувальної голівки та двох різнокомпонентних поясів завіси.

Розроблено  засади та методологію:

дослідження динамічних характеристик та передавальної функції двигуна,

визначення бічних зусиль, діючих на камеру двигуна при його роботі,

дослідження впливу гелієвих пузирів в потоці компонентів палива на роботу двигуна.

Про світовий рівень розробки свідчать високі енергомасові характеристики двигуна у порівнянні з кращими зразками двигунів такого класу, розроблених закордонними фахівцями.

Економічний ефект від впровадження результатів роботи складає 64 млн. грн.

 

Наукові результати опубліковано у 6 статтях (2 - у міжнародних журналах), конкурентоспроможність технічних рішень захищено 3 патентами.